poniedziałek, 23 listopada 2020

Jak uszyć dopasowaną maseczkę, szablon do druku

Witajcie, pokażę jak uszyć najbardziej popularną maseczkę. Maseczka jest prosta i szybka w wykonaniu, zachęcam do wypróbowania moich szablonów.

Szablon maseczka damska, męska  i maseczka dziecięca


Przygotuj:
tkaninę bawełnianą
 gumkę/tasiemkę elastyczną
nożyczki
szpilki
agrafkę
maszynę do szycia
wydrukuj szablon


1. Wydrukuj i wytnij szablon. Złóż tkaninę prawą stroną do prawej, przypnij do niej szpilkami szablon i wytnij wzór maseczki dodając 1 cm zapasu. Musisz mieć 4 części maseczki. Ja mam dwie części w kolorze szarym z wzorkiem i dwie czarne, czyli zewnętrzna i wewnętrzna strona maseczki. 

2. Przeszyj na maszynie część zewnętrzną i wewnętrzną, tak jak na zdjęciu poniżej. Materiał ma być złożony prawą strona do prawej.


3. Jedną część (u mnie ta szara) wywijamy na prawą stronę i wkładamy w tą drugą maseczkę. Tak aby były ułożone prawa strona do prawej.


4. Przypinamy szpilkami


5. Przeszywamy, zostawiając z boku otwór.


6. Maseczkę wywijamy na prawą stronę. Można przeprasować. Tam gdzie jest otwór, podwijamy materiał do środka i koniec zszywamy. Następnie robimy tunel na gumkę, zaginając koniec materiału i przeszywając na maszynie. Tak robimy z obu stron.7. Przy pomocy agrafki wsuwamy gumkę  (u mnie 2 x 20 cm) i wiążemy jej końce. 


Gotowe 😊Dużo zdrówka i miłego dnia

Kasia

2 komentarze: